Звіт про ризики для громадського здоров’я за 39 тиждень 2020 року

Оприлюднено

У Волинській області внаслідок спалаху гострої кишкової інфекції (ГКІ) постраждало 6 дітей. У 3-х з них діагноз підтверджено лабораторно. Додатково бактеріологічно обстежено 8 осіб. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

У Херсонській області внаслідок спалаху ГКІ постраждало 17 осіб (16 дітей та 1 дорослий — працівник школи). Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

У Івано-Франківській області, м. Коломия, внаслідок спалаху ГКІ постраждало 194 особи – працівники заводу. За результатами епідрозслідування, потерпілі вживали страви з ІІ-го меню в їдальні на території заводу. У 20 пацієнтів діагноз підтверджено лабораторно. Бактеріологічно обстежено 36 декретованих осіб, у 3-х позитивний результат. Епідрозслідування та лабораторні дослідження тривають.

Зафіксовано інші ситуації, зокрема:
▪️1 випадок ботулізму у дитини (Вінницька область).
▪️2 особи постраждали внаслідок отруєння дикорослими грибами (Київська та Чернігівська область по 1).

Також у звіті можна ознайомитись із:
▪️ключовими ризиками;
▪️сигнальними показниками;
▪️повідомленнями з інформаційного сайту ВООЗ щодо подій для національних координаторів з питань ММСП (WHO Event Information Site for IHR National Focal Points);
▪️інформацією за даними європейської системи епідеміологічного нагляду (TESSY).

Детальний Тижневий звіт про ризики для громадського здоров’я за 39 тиждень 2020 року тут ➡️ https://phc.org.ua/…/files/users/user90/risk_2020_39.pdf