«Або ми покінчимо із забрудненням довкілля, або воно покінчить з нами!» — таке звернення до генерального секретаря ООН 1971 року підписали 2 200 діячів науки й культури з 23 країн світу

Оприлюднено

В Україні смертність, зумовлена екологічним фактором, становить 67 на 100 000 населення, тоді як у Європі середній показник — 20 смертей на 100 000 населення.

Генасамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони довкілля 1972 року. Саме тоді в Стокгольмі (Швеція) почала роботу Конференція ООН з проблем навколишнього середовища, за результатами якої було створено ЮНЕП — Програму ООН з навколишнього середовища.

🌳 Мета цього дня — залучити якомога більше людей до охорони довкілля, роз’яснити корисність партнерських відносин між усіма країнами заради майбутнього.

🌳 У погіршенні екологічної ситуації найчастіше звинувачують різноманітні підприємства, які викидають шкідливі речовини у повітря, воду, ґрунт. Справді, промислові компанії найбільше забруднюють навколишнє середовище, але не тільки вони є винуватцями екологічних проблем. Кожен з нас робить свій внесок у цю справу, коли не сортує побутові відходи, залишає сміття в лісах і парках, вирубує дерева на новорічні свята, спалює сухостій і сухе листя, зливає хімікати в каналізацію чи просто у водойми тощо.

🌳 Сьогодні чудова нагода для кожного зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля: посадити дерево, відмовитися від поліетиленових пакетів і пластикового одноразового посуду, прибирати сміття після відпочинку на природі, замінити звичайні лампи на енергоощадні, сортувати відходи, берегти воду, користуватися велосипедом частіше за автотранспорт і т. ін. Разом ми зробимо нашу планету кращою!

Прості способи, як зберегти довкілля і заощадити:

🔸посадіть дерево чи декоративний кущ і доглядайте за ним;

🔸обирайте найбільш екологічний транспорт, частіше ходіть пішки;

🔸не смітіть під час відпочинку на природі, зокрема біля водойм;

🔸раціонально використовуйте воду;

🔸будьте енергоефективними у побуті;

🔸купуйте менше, аби потім не викидати зайвого;

🔸сортуйте сміття і здавайте його на переробку;

🔸обирайте вироби з матеріалів, придатних для вторинної переробки.

#phcua_ecology

#WorldEnvironmentDay