Чи є захист від передачі ВІЛ статевим шляхом на понад 99%?

Оприлюднено

Так, якщо використовувати PrEP
Що це таке?

Доконтактна профілактика (pre-exposure prophylaxis, PrEP), прийом антиретровірусних препаратів, які запобігають передачі ВІЛ.
Щомісяця в Україні виявляють близько 1 200 нових випадків інфікування ВІЛ. Близько 80% з них — результат сексуальних контактів.
ВІЛ — ризик для кожної людини, в житті якої є секс.
PrEP рекомендована всім, хто має високі ризики інфікуватися вірусом імунодефіциту людини.

Найчастіше їх вживають:

чоловіки, які мають статеві зв’язки з чоловіками;
секс-працівники;
люди, які вживають наркотики ін’єкційно.
Утім, зона ризику значно більша. Тож ВООЗ відходить від категоричного поділу на три основні групи.

В Україні, 1700 людей щоденно вживають свою пігулку захисту — антиретровірусні профілактичні препарати, які є найновішою розробкою вчених у боротьбі проти ВІЛ/СНІДу.

Україна — одна з 68 країн світу, що запровадили в себе цей спосіб профілактики вірусу імунодефіциту. Державні програми й неурядові організації гарантують кожному, хто потребує ліків, безплатний доступ до них. Національна програма доконтактної профілактики призначена для людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ.

PrEP на понад 99 відсотків захищає від передачі ВІЛ статевим шляхом.
Пам’ятайте! PrEP ефективна за умови щоденного прийому. PrEP застосовують у комплексі з використанням презервативів та регулярними тестуваннями на ВІЛ.

Щоб отримати більше додаткової інформації про доконтактну профілактику, звертайтеся до СНІД-центру, кабінету довіри чи знаходьте на сайті: prep.com.ua

#phcua_AIDS