Всесвітній тиждень імунізації

Оприлюднено

Традиційно у квітні проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Його мета – поширення інформації про те, що завдяки вакцинації врятовано мільйони життів і це найбільш безпечний та ефективний метод боротьби з інфекційними захворюваннями.
В рамках тижня імунізації, на Прикарпатті планують провести ряд онлайн-конференцій. Матеріали щодо ефективності імунізації і необхідності захисту від керованих інфекцій будуть розміщені у ЗМІ. Враховуючи карантинні обмеження, виступи лікарів будуть транслюватися через засоби масової інформації.
За словами лікаря-епідеміолога Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, позаштатного експерта з епідеміології департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Євгенії Чурпіти, прихильність до імунізації значно зросла. Люди більш свідомо почали ставитися до власного здоров’я та здоров’я своїх рідних.
«За останні два роки значно покращилася ситуація з вакцинацією. Батьки почали робити щеплення своїм дітям від таких інфекцій, як поліомієліт, дифтерія, кір, краснуха, паротит, гепатит, гемофільна інфекція тощо. Адже ці хвороби можуть спричиняти дуже погані наслідки і давати серйозні ускладнення», – наголошує фахівець.
Загалом, рівень вакцинації зріс вдвічі за останні роки. І це дуже хороший показник. Як зазначає епідеміолог, люди активно роблять щеплення від кору та дифтерії. Відповідно, більше число охоплених вакцинацією знизило летальність від цієї хвороби. Крім того, покращився популяційний імунітет серед населення області.
Євгенія Чурпіта повідомляє, що під час карантину, планову імунізацію призупинено. Проте, вакцинація немовлят у пологових центрах продовжується незалежно від того є карантинні заходи чи ні.
Лікарі закликають прикарпатців не нехтувати рекомендаціями спеціалістів і дотримуватися календаря щеплень. Адже вакцинація може врятувати не тільки від багатьох захворювань, а і від летальних наслідків.