Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією

Оприлюднено

      Щорічно 17 травня за ініціативою Всесвітньої Ліги гіпертонії (The World Hypertension League (WHL) відзначається Всесвітній День боротьби з артеріальною гіпертензією.

    Перший Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією пройшов 14-го травня 2005 р. З 2006 року Всесвітня Ліга Гіпертонії (World Hypertension League) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я встановили щорічні події, присвячені цій темі на 17 травня.

Метою проведення цього Дня є інформування населення про важливість своєчасного виявлення та лікування гіпертонії, її можливих серйозних ускладнень, а також про заходи профілактики даного захворювання.

       У всьому світі   більше 1,5 мільярдів людей  страждають цим підступним захворюванням. За даними статистики близько 45 відсотків людей не знають, що вони мають високі цифри артеріального тиску.

Артеріальна гіпертензія або гіпертонія – це підвищення артеріального тиску, стан, наслідки якого є найчастішою причиною передчасної смерті. Підвищений артеріальний тиск без належного лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору та інших ускладненьДо 40% хворих на артеріальну гіпертензію навіть не підозрюють у себе недугу, бо часто ця хвороба протікає безсимптомно.

Щоб виявити артеріальну гіпертензію, необхідно знати її ознаки, регулярно вимірювати тиск та спостерігати за власним станом здоров’я.

Симптомами  артеріальної гіпертензії є:

– підвищений тиск (верхня межа – 140 мм.рт.ст., нижня – 90 мм.рт.ст.);

– головний біль (найчастіше в потиличній чи тім’яній частині);

– періодичний шум у вухах, потемніння в очах та запаморочення;

– біль в ділянці серця;

– підвищене серцебиття (понад 90 разів на хвилину в спокійному стані);

– відчуття задухи.

До груп ризику потрапляють перш за все люди з обмеженим фізичним навантаженням, курці , люди із зайвою вагою,цукровим діабетом,захворюваннями нирок,люди які зловживають алкоголем. . Гіпертонія, на жаль, зустрічається і у дітей і підлітків.

Для запобігання гіпертонії особливу увагу необхідно приділяти  профілактиці:

Підтримувати  нормальну масу тіла, відмовитись від куріння, обмежувати  кількість спожитого алкоголю,  регулярно займатися фізичними вправами, обмежувати споживання солі; уникати стресів; вживати продукти, багаті на калій.

         Якщо у Вас вперше виявлений  підвищений артеріальний тиск необхідно звернутися до сімейного лікаря й пройти відповідне обстеження.  Якщо діагноз підтвердиться, в жодному разі не займатися самолікуванням.   Дбайте про своє здоров’я!