14 червня – Всесвітній день донора крові

Оприлюднено

В цей день Всесвітня організація охорони здоров’я привертає увагу суспільства до необхідності регулярного давання крові, запобіганню її нестачі в лікарнях і клініках, закликають до добровільної та безоплатної здачі крові.

         Цей день  не призначений для залучення великої кількості нових донорів саме  цього дня, а має метою відзначення і висловлювання вдячності тим, хто дає свою кров для збереження здоров’я інших людей.

Темою кампанії 2021 року вибрана: «Здавайте кров, нехай в світі пульсує життя»

В цей день мільйони людей завдячують своїм життям тим, кого вони  можуть ніколи й не зустріти – донорам, які здають свою кров добровільно і без будь-яких винагород

 

        Кожен третій мешканець планети хоча б раз у житті потребує донорської крові

        30 відсотків заготовленої крові здається за грошову винагороду. Більшість країн світу зосередились  на добровільному безоплатному регулярному  даруванні крові. Таке донорство вважається найбезпечнішим, тому, що здійснюється свідомо.    Всесвітній день донора дав значний поштовх в розвитку безоплатного свідомого донорства в більшості країн світу: якщо  в 2002 році 39 країн були зареєстровані, як країни, де послуги переливання крові здійснювались виключно на безоплатній добровільній здачі, то сьогодні вже  62 країни світу перейшли на таку систему.

Довідково:

Здавати кров не шкідливо. Людський організм пристосований до кровопускань.  Здача крові на регулярній основі сприяє  самооновленню всього організму, у постійних донорів рідше спостерігаються інфаркти,  сердечні напади, атеросклероз, залізодефіцитна анемія та інше. Здача крові покращує емоціональний стан  людини, донор має більше шансів на виживання в надзвичайних умовах. Нарешті, донорство сприяє  усвідомленню своєї соціальної значимості  і підвищує свою гідність.

Нагадуємо, донором крові може стати здорова людина, громадянин України віком 18-60 років та вагою більше 50 кг.

Детальнішу інформацію щодо усіх рекомендацій та переваг для донорів можна дізнатися за посиланням  https://donor.ua/pages 

В Івано-Франківську здати кров ви можете за адресою: КНП “Прикарпатський обласний центр служби крові” , вул. Степана Бандери, 23, з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 15.00.