Всесвітній день боротьби з ВІЛ

Оприлюднено

Кожного року 1 грудня у Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом, міжнародна спільнота з усіх країн об’єдналися для підтримки людей, що живуть з ВІЛ  та тих кого так чи інакше торкнулась епідемія ВІЛ та згадують тих хто помер від цієї недуги.

 Цього року акція проходить під гаслом «Безпека всіх залежить від безпеки кожного».

 В 2020 році увагу всього світу прикувала пандемія коронавірусу COVID-19, яка теж вплинула та зачепила всі народи світу, але як завжди найбільше від цього страждають вразливі верстви населення, малозабезпечені люди та їх сім’ї.

Сьогодні,  дана акція відбулася в Івано-Франківську спільно  з КНП «Івано-Франківський обласний центр громадського здоров’я Івано-Франківської обласної ради», благодійний фонд «Захід Шанс», всеукраїнська благодійна організація «АСЕТ».

«Ми проводимо таку акцію та розповідаємо людям, що є така проблематика, як ВІЛ-захворювання. В мобільні амбулаторії проводимо швидкі тести, пояснюємо людям де ще можна пройти швидкий  тест, аби дізнатися свій ВІЛ-статус»,- говорить Олександр Гринь директор благодійного фонду «Захід Шанс».

За словами директора благодійного фонду «Захід Шанс» Україна залишається однією з найбільш уражених країн Європи ВІЛ-інфекцією.

«На Прикарпатті на першому місці  зараження ВІЛ-інфекцією є статевий спосіб. Крім того, цей спосіб і  є найчастішим. Друге місце займає  пірсинг та татуювання», – каже лікар інфекціоніст Ольга Рапалюк.