Вакцина від COVID-19 – це вирішальний спосіб подолати пандемію  

Оприлюднено

Наприкінці грудня 2020 року розпочалась найбільша в історії кампанія з вакцинації. Щеплення проти коронавірусу вже проходить у 41 країні світу. Нині по усьому світу було введено понад 24,7 мільйони доз вакцин проти коронавірусу. Про це свідчать дані зібрані виданням Bloomerg. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила в суботу, 26 грудня, що вакцину компаній Pfizer-BioNTech доставили до усіх, 27 країн-членів ЄС.

З початку пандемії у Європейському Союзі від коронавірусу померли 335 тисяч людей, захворіли понад 14 мільйонів. Наразі строгий карантин введено майже у всіх країнах ЄС. Кампанія з вакцинації починається на фоні поширення нового штаму коронавірусу. Його зафіксували вже у кількох країнах Євросоюзу, Канаді та Японії. Це розповсюдження почалося з Великої Британії. Перші щеплення вже відбулися в Угорщині, Німеччині та Словаччині. Влада європейських країн закликає населення вакцинуватися, щоб знову повернутися до повноцінного життя. Україна лише веде переговори про закупівлю з виробниками потенційних і вже дозволених у ЄС вакцин.

За вакцинами від COVID-19 у світі величезна черга. Багато країн укладали попередні угоди з виробниками ще задовго до схвалення вакцин. Як заявляє  міністр охорони здоров’я Максим Степанов, такої масштабної вакцинації Україна ще не проводила. Він також наголосив, що імунізація від коронавірусної інфекції буде добровільною та все ж зі свого боку наполегливо радить її пройти.

 Наразі, за словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, Україні вже пообіцяли 16 мільйонів доз вакцин. Їх має вистачити для вакцинації 8 млн. людей. Влада неодноразово заявляла, що у першу чергу вакцинуватися мають люди з груп ризику – медики, літні люди з хронічними захворюваннями, поліція, військові, освітяни. Проте таких людей в Україні близько 21 млн. Тобто, навіть за умови поставки 16 млн. доз вакцин від COVAX, цього вистачить менш ніж для половини людей з груп ризику. Решта українців, не з груп ризику, за прогнозами чиновників, зможуть отримати щеплення не раніше весни 2022 року.

КНП «ІФ ОЦГЗ»