В Україні стартував Європейський тиждень громадського здоров’я

Оприлюднено

11 травня в Україні стартував Європейський тиждень громадського здоров’я. Цього року тема: «Громадське здоров’я у світі та Україні».
ВООЗ зазначає, що громадське здоров’я – це наука та практика попередження захворювань, збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я шляхом організованих зусиль суспільства. Сьогодні люди бережуть своє здоров’я, менше хворіють, живуть довше, але при цьому пізніше потребують суттєвої медичної допомоги.
Завідувачка кафедри соціальної медицини громадського здоров’я ІФНМУ Орина Децик наголошує, усі мають розуміти, що запобігати хворобам – це не лише функція медицини. Адже серед усіх чинників, які впливають на здоров’я населення на медичну допомогу припадає 10%, решту це соціально-економічні чинники, добробут, освіта і спосіб життя.
«Основними чинниками все ж таки називають добробут і освіту. Проте, люди повинні розуміти, що і від них залежить стан здоров’я. На сьогодні ми всі маємо доступ до інформації. Як дбати про своє здоров’я людина може дізнатися з мережі інтернет та від свого сімейного лікаря», – каже Орина Децик.
За її словами, ООН проводить рейтинг країн за індексом людського розвитку. Там беруть до уваги три складові: тривалість життя, економічний розвиток та рівень освіти. Згідно цих показників Україна знаходиться всередині рейтингу. Тож вся країна повинна працювати, щоб ситуація змінювалася на краще
«ООН ще в 2000-му році розробила програму боротьби з бідністю, так звані цілі сталого розвитку. Сьогодні ця програма продовжується. Всі країни мусять працювати і розуміти, що здоров’я і благополуччя це головне. Третя ціль програми так і звучить: «Покращення здоров’я і благополуччя». ООН навіть не розділяє ці поняття, адже це найважливіший індикатор розвитку держави», – наголошує фахівець.