В Україні понад 2 500 людей скористалися PrEP для профілактики ВІЛ

Оприлюднено

В Україні понад 2 500 людей скористалися PrEP для профілактики ВІЛ. Серед них 1 991 чоловік та 552 жінки.
Для порівняння, у Польщі кількість людей, які скористалися PrEP, складає близько 2000 людей. У Грузії — не більше 300. В Італії — близько 600.
PrEP — це антиретровірусні препарати, які запобігають передаванню ВІЛ. PrEP рекомендовано всім, хто має високі ризики інфікуватися вірусом імунодефіциту людини. Серед споживачів PrEP переважають чоловіки, які мають секс із чоловіками, секс-працівники та працівниці й ті, хто вживає наркотики ін’єкційно. Утім, група ризику значно більша. Тож ВООЗ рекомендує PrEP усім, хто має ризик заразитися ВІЛ.
Україна — одна із 68 країн світу, що запровадили PrEP для профілактики ВІЛ. Державні програми й неурядові організації гарантують кожному, хто потребує профілактики, безплатний доступ до неї.
Національна програма доконтактної профілактики (PrEP) покликана зменшити рівень захворюваності на ВІЛ в Україні. PrEP на понад 99% захищає від передавання ВІЛ статевим шляхом. Водночас, це не захищає від інших інфекційних хвороб, що передаються статевим шляхом, тож використовувати PrEP варто лише у поєднанні із презервативом.
Клієнти, які приймають PrEP в Україні:
🔸Дискордантні пари – 693;
🔸Працівниці комерційного сексу- 133;
🔸Працівники комерційного сексу – 6;
🔸Люди із ризикованою поведінкою (гетеросексуальні стосунки) – 104;
🔸Споживачі ін’єкційних наркотиків – 36;
🔸Трансгендерні люди – 3;
🔸Чоловіки, які практикують сексуальні стосунки з чоловіками – 1564;
🔸інші – 2;
PrEP можна отримати у будь-якому центрі з профілактики та боротьби з ВІЛ чи проконсультуватися у представників неурядових організацій, які займаються доконтактною профілактикою.