«Україна отримала якісну й дієву вакцину, яку використовують ЄС і Канада»

Оприлюднено

Україна забезпечена якісною та ефективною вакциною проти COVID-19 AstraZeneca (CoviShield) від провідних виробників – британсько-шведської компанії AstraZeneca та Оксфордського університету. Сьогодні таку саму вакцину використовують у багатьох країнах світу: Австралії, Південній Кореї, Канаді та державах ЄС. Про це під час брифінгу розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«26 лютого Канада офіційно зареєструвала вакцину CoviShield для екстреного використання за тією ж процедурою, що й Україна. Вже цього тижня вони отримають перші 500 тисяч доз від індійського Serum Institute», – повідомив очільник МОЗ.

Максим Степанов зауважив, що Serum Institute – це найбільше підприємство світу з виробництва вакцин, котре експортує свою продукцію до 140 країн. 65% всіх дітей на планеті хоча б раз робили щеплення вакциною від цього виробника. Всі вакцини від Serum Institute мають відповідний висновок Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо якості та безпечності.

Також міністр закликав не вірити фейкам про те, що вакцину AstraZeneca (CoviShield) не можна використовувати для осіб від 65 років.

«Останні дані досліджень Громадської охорони здоров’я Великобританії виявили високу, понад 80% ефективність цієї вакцини в запобіганні госпіталізацій осіб старше 70 років. Тому не вірте заявам тих, хто хоче зірвати кампанію вакцинації та позбавити українців захисту від хвороби», – наголосив Максим Степанов