Медики Прикарпаття взяли участь телеконференції щодо аналізу реагування системи охорони здоров’я на COVID-19

Оприлюднено

17 березня під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка відбулася телеконференція щодо аналізу реагування системи охорони здоров’я на COVID-19. В Івано-Франківську онлайн приєдналися керівники департаменту охорони здоров’я, обласного лабораторного центру, обласної клінічної інфекційної лікарні, обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, обласного центру громадського здоров’я та інші.
Учасники заходу проговорили які заходи проводять в кожній області для недопущення чи уникнення поширення коронавірусної інфекції.
Віктор Ляшко закликав дотримуватися більш строгого карантину. Крім того, посадовець зобов’язав керівників управлінь та департаментів охорони здоров’я розширити перелік закладів для госпіталізації хворих з підозрою на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом, щоб уникнути пікових навантажень на базовий медичний заклад у разі динамічного зростання цього захворювання.

Заступник Міністра запевнив, що кожен обласний лабораторний центр отримає по мільйону гривень для закупівлі діагностичних засобів. А також дав завдання ще раз відпрацювати повний маршрут пацієнта з підозрою на коронавірусну інфекцію, щоб, у такому разі, діяти професійно, оперативно і злагоджено. А також сформувати додаткові бригади лікарів екстреної медичної допомоги і лікарів-інфекціоністів. Крім того, Віктор Ляшко закликав учасників телеконференції звернути увагу на належне кадрове забезпечення медичних закладів на укомплектування їх потрібним зараз обладнанням, засобами індивідуального захисту та дезсередниками.