Стратегія розвитку імунопрофілактики та захисту населення від  інфекційних хвороб в Івано-Франківській області

За словами начальника відділу моніторингу та оцінки ВІЛ/СНІДу та туберкульозу Марти Локатир, імунізація – це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, стає несприйнятливою до інфекційних хвороб. Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист шляхом вироблення колективного імунітету.
 
Імунізацією в області займаються медичні заклади різної форми власності, таких – 78:
 
– ЦПМСД- 27 – ПП- 10
 
– ЦРЛ- 15 – обласні КНП- 7
 
– ЛАЗП- 2 – ОТГ-1
 
– ФОП- 9 – районні лікарні – 7.
 
Як повідомила фахівець, за 9 місяців 2020року в області не було вакциновано 33% підлягаючих контингентів, за аналогічний період обсяги вакцинації -30%. Вакцинація у 2020році практично не проводилася в Богородчанському, Галицькому, Городенківському та Надвірнянському районах. В медичних закладах приватної форми власності кількість не вакцинованих склала 29%.
 
На належному рівні імунізація в Коломийському, Тлумацькому, Рогатинському, Рожнятівському районах і Заболотові.
 
Лідером серед щеплень є вакцинація від туберкульозу вакциною БЦЖ. Своєчасність вакцинації за 9 місяців поточного року становить -64,5%, на другому місці – охоплення щепленням АКДПП – 59,8%, на третьому – від поліомієліту-58%.
 
Івано-Франківський центр громадського здоров’я наголошує, що вакцинація під час пандемії корона вірусної інфекції є безпечною.