Про стійкість бактерій до антибіотиків

Оприлюднено

Стійкість бактерій до антибіотиків — закономірне явище неконтрольованого споживання протимікробних препаратів. Однак, якщо створити сприятливі умови, то цей процес пришвидшиться. До прикладу, що частіше використовуєте антибіотики, тим швидше з’являються та розмножуються бактерії, які втратили чутливість до них.

Головна причина появи мультирезистентних бактерій — безвідповідальне вживання антибіотиків. Якщо препарати приймати не за призначенням, то з кожним наступним вживання препарату, з усіх існуючих бактерій, будуть ті, які виживатимуть. І нове покоління цих бактерій вже буде нечутливими до антибіотику наступного разу.

Відповідальність за стрімкий ріст резистентності бактерій до антибіотиків є як на людях, що займаються самолікуванням, так і на працівниках фармацевтичного бізнесу, які не інформують клієнтів щодо наслідків купівлі антибіотиків без призначення. На жаль, трапляються випадки, коли навіть лікар призначає антибіотики в ситуаціях, коли цього можна уникнути.

Дослідження та відкриття нових антибіотиків тривають. За цей час ще більше бактерій стане резистентними до препаратів. Щоб уповільнити цей процес, кожен може зробити свій внесок — відповідально ставитися до вживання антибіотиків, не займатися самолікуванням та поширювати цю інформацію серед близьких.

Більше читайте тут: https://antibiotics.expert/
Глобальна комунікаційна кампанія щодо боротьби із антибіотикорезистентністю фінансується за кошти World Health Organization (WHO)

#phcua_antibiotics