194 людини постраждали внаслідок спалаху ГКІ на Івано-Франківщині

Оприлюднено

Кількість постраждалих внаслідок спалаху гострої кишкової інфекції (ГКІ) на Івано-Франківщині зросла до 194. Стаціонарного лікування потребували 59 осіб. Усі постраждалі – дорослі.

У ході епідрозслідування встановлено, що спільними продуктами харчування для всіх потерпілих були салат «Дружба» (сирок плавлений, морква, грінки, часник, майонез), бульйон курячий з локшиною, гречка, ковбаски в соусі, хліб, чай.

Фахівцями Держпродспоживслужби проводяться позапланові перевірки постачальників та виробників харчових продуктів, які були використані для приготування страв на підприємстві, працівники якого постраждали внаслідок спалаху ГКІ.

Нагадуємо, що раніше було відібрано зразки харчових продуктів, проби води, змиви з об’єктів довкілля для лабораторних досліджень. Проведено бактеріологічне обстеження хворих, контактних осіб, працівників кухні та заключну дезінфекцію.

Протиепідемічні, профілактичні заходи та епідеміологічне розслідування тривають.

ГКІ можуть призвести до серйозних ускладнень (зневоднення, інфекційно-токсичний шок). Зазвичай їх викликають бактерії чи віруси, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею, водою через контаміновані предмети побуту тощо.

Віруси чи бактерії можуть потрапити в продукти харчування на будь-якій стадії шляху від виробництва до столу, тому кожен учасник процесу, від виробника до споживача, відіграють роль у запобіганні зараження їжі.