Що треба знати про ГРВІ

Оприлюднено

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) — група вірусних інфекцій, що характеризуються загальною інтоксикацією і переважним ураженням слизової оболонки дихальних шляхів. Більшість таких інфекцій має вірусну природу, рідше — бактеріальну.

Як правило, ці віруси найактивніші у холодну пору року. Хвороба починається поступово (крім грипу) і супроводжується відчуттям загального нездужання.

Джерело інфекції — хворий із клінічно вираженою чи безсимптомною формою недуги. Шлях передавання інфекції — повітряно-краплинний та фекально-оральний.

Найпоширенішим збудником ГРВІ є риновірус. Він розмножується у клітинах епітелію порожнини носа і провокує місцеве запалення.

Основні симптоми ГРВІ:
🔸кашель;
🔸біль у горлі;
🔸нежить і закладеність носа;
🔸підвищення температури тіла (передусім у малих дітей).

Також можливі головний біль, зниження апетиту, млявість. За легкої форми захворювання температура тіла зазвичай залишається нормальною, симптоми інтоксикації виражені слабко або відсутні.

Зазвичай ГРВІ прогресує кілька днів, а потім людина самостійно одужує без спеціального лікування.

Ускладнення ГРВІ (розвиваються здебільшого у людей із ослабленим імунітетом):

🔹запалення носових ходів та середнього вуха;
🔹ГРВІ може посилити симптоми деяких хронічних захворювань дихальних шляхів, як-от астма.

Лікування ГРВІ передбачає полегшення симптомів: просте зняття болю і зниження температури. Антибіотики не мають жодного ефекту в боротьбі проти вірусних інфекцій. Не займайтеся самолікуванням, а вчасно зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта.

Телефонуйте 103, якщо з’явилися такі небезпечні ознаки:

🔸задишка;
🔸висипи на шкірі;
🔸кровохаркання;
🔸синюшний відтінок шкіри;
🔸блювання та пронос;
🔸біль у грудях;
🔸зниження тиску;
🔸сповільнений пульс;
🔸аритмія;
🔸порушення свідомості;
🔸судоми.

Ці симптоми ігнорувати аж ніяк не можна. Продовжувати лікування вдома дуже небезпечно, оскільки затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

#phcua_flu