Середземноморська дієта захищає від серцево-судинних захворювань

Оприлюднено

У 2013 році ЮНЕСКО включила середземноморську дієту до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Автори «Настанов щодо харчування американців на 2015–2020 роки» рекомендують середземноморську дієту для здорового харчування.

Середземноморська дієта захищає від серцево-судинних захворювань. Науковці з Іспанії та Університету Тафтса (США) 2013 року дійшли висновку, що таке харчування може знизити ризик інсульту.

Середземноморська дієта здатна на 32% зменшити ймовірність раку молочних залоз. Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі International Journal of Cancer 2017 року. Жінки, чия дієта була наближена до середземноморської, на третину рідше стикалися з естроген-незалежним раком грудей.
Класична середземноморська дієта передбачає вживання великої кількості оливкової олії, фруктів, горіхів, овочів, цільних злаків, помірної кількості морської риби та м’яса птиці.

Дієта обмежує вживання жирних молочних продуктів, червоного м’яса, м’ясних продуктів, що пройшли технологічну переробку, а також солодощів.

Загалом, це ті самі принципи, на яких ґрунтуються сучасні рекомендації з харчування, сформульовані у вигляді принципів Тарілки здорового харчування.
Міністерство охорони здоров’я разом із Центром громадського здоров’я України та експертами-дієтологами 2017 року презентували національні рекомендації зі здорового харчування та визначили найважливіші групи продуктів, що мають входити до щоденного раціону людини.

Це рекомендації щодо здорового харчування для дорослих і дітей, старших 2 років.

До переліку рекомендованих продуктів увійшли сезонні овочі та фрукти, молочні та кисломолочні продукти, різноманітні види риби та м’яса.

Овочі та фрукти мають становити основну частину прийому їжі — половину тарілки (сюди не входить картопля через високий вміст крохмалю).

Цільні та неочищені зернові: ячмінь, пшениця, вівсянка, гречка, неочищений рис і продукти, виготовлені з них, повинні складати 1/4 тарілки.
Ще 1/4 тарілки мають наповнити білкові продукти: риба, курятина, горіхи, бобові.

Корисні рослинні олії варто вживати у помірній кількості. Обирайте оливкову, рапсову, кукурудзяну, соняшникову, арахісову. Уникайте частково гідрогенізованих олій, які містять шкідливі трансжири.

Пам’ятайте, що знижена жирність не завжди означає користь.

Намагайтеся зменшити споживання жирної і смаженої їжі, а також технологічно перероблених продуктів.

#phcua_healthyfood