Розслідування випадків підозри на гостре професійне захворювання медичних працівників COVID-19 на Франківщині

Як відомо, Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до переліку професійних захворювань» від 13 травня 2020 року №394 гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2, була віднесена до переліку професійних захворювань. Це мало б посилити захист прав й інтересів медичних та інших працівників, які безпосередньо задіяні в ліквідації епідемії та лікуванні пацієнтів, хворих на COVID-19.

            Зараження медичних працівників під час виконання професійних обов’язків коронавірусом SARS-CoV-2 із подальшим розвитком та клінічними проявами COVID-19 вважають гострим професійним захворюванням. Тому процедура визнання проявів COVID-19 як гострого професійного захворювання потребує детального розслідування.

Питанням розслідування випадків підозри на гостре професійне захворювання медичних працівників COVID-19 на Франківщині займається головний експерт з профпатології ДОЗ ОДА та спеціаліст КНП «Івано-Франківський обласний центр громадського здоров’я» Алла  Зубань.

За словами фахівця, у відділ МіО ОЦГЗ надходять усі справи медичних працівників з міста та всієї області, у яких підозрюється коронавірусна інфекція.

Станом на 22 липня розглянуто 80 справ, винесено 30 висновків обласного профпатолога і 50 знаходяться ще на доопрацюванні у зв’язку із зауваженнями до медичної документації, яка була подана на розгляд. Також на сьогоднішній день розглянуто 2 справи зі смертельним наслідком медичних працівників.