До 15 травня в Україні триває Європейський тиждень громадського здоров’я. Сьогоднішній день присвячено рівним можливостям отримання якісної медичної допомоги та послуги із профілактики для всіх

Оприлюднено

В Україні, у пенітенціарних закладах знаходиться 8,4% ВІЛ-інфікованих чоловіків та 17% жінок.

Порівняно з даними біоповедінкових досліджень 2009 і 2011 років, у 2019 році відбулося зменшення відсотка ВІЛ-інфікованих серед ув’язнених. Для порівняння, у 2009 році ВІЛ-інфікованих засуджених було 15% від усієї кількості ув’язнених. У 2011 — 14%. У 2019 році — 8,9%.

Відсоток ВІЛ-інфікованих зростає, залежно від кількості строків ув’язнень: від 3,7 % серед тих, які відбували покарання вперше, до 21,6% поміж тих, які були ув’язненими п’ять і більше разів.

Ці дані наведено в дослідженні, яке провело ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» на замовлення Центру громадського здоров’я України за підтримки адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України та ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України».

Вибіркова сукупність: 26 виправних колоній у 12-ти областях України, 1001 респондент (701 чоловік і 300 жінок).

За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворюваності та Європейського регіонального бюро ВООЗ, Центральна Азія та Східна Європа, єдині у світі регіони, де продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смертей від СНІДу.

Протягом 2004—2019 років у місцях позбавлення волі провели соціологічні та біоповедінкові дослідження, щоб визначити рівень поширення ВІЛ-інфекції та залежність показників інфікування від ризикованих поведінкових практик засуджених.

Охоплення антиретровірусною терапією серед засуджених, які є ВІЛ-позитивними, згідно із самодекларацією та результатами тестування становить 86,4%:

🔹86,8% — серед чоловіків;
🔹83,3% — серед жінок.

Відсоток засуджених, які живуть з ВІЛ та знають про свій статус — 53%

🔹50,7% — серед чоловіків;
🔹66,7% — серед жінок.

Відсоток засуджених, які проходили тестування на ВІЛ — 71,9%:

🔹70,7% — серед чоловіків;
🔹78,3% — серед жінок.

Знання про профілактику ВІЛ-інфекції є серед 26,4% опитаних:

🔹26,7% — серед чоловіків;
🔹21,4% — серед жінок.

У колоніях для вперше засуджених, рівень інфікування ВІЛ становить 4,4%, у колоніях для неодноразово засуджених —12,2%.

Найвищий рівень інфікування засуджених у Південно-Східному регіоні (колоніях, розташованих у Дніпропетровській і Запорізькій областях) — майже 16%.

Найнижчий – у Північно-Східному регіоні (Полтавській і Харківській областях) — трохи більше 2%.

Під час опитування майже 11% ВІЛ-інфікованих заперечували, що коли-небудь проходили тестування на ВІЛ.

Більше про результати дослідження читайте тут: https://bit.ly/2Z2m1UU

Детальніше із дослідженням можна ознайомитися тут: https://bit.ly/3cxU9vN

#phcua_AIDS