Прикарпатська школа медсестринства

26 лютого, на базі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні провели тренінг для медсестер Прикарпаття. Захід відбувся за підтримки Івано-Франківського медичного університету, Івано-Франківського базового медичного коледжу, департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації, управління охорони здоров’я Івано-Франківська, Асоціації медичних сестер Івано-Франківська та Асоціації сімейних медичних сестер. Всеукраїнська організація охорони здоров’я оголосила 2020-й роком медичної сестри.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з медсестринства Наталія Ружило, на Прикарпатті цей рік вирішили відзначити навчальними заходами, так би мовити своєрідними тренінгами. «Ініціативна група медичних сестер області вирішила запровадити Прикарпатську школу медсестринства. Вибрали теми, які є найбільш потрібними у роботі. Зокрема, тема сьогоднішнього тренінгу «Невідкладна домедична допомога». Ми запросили кваліфікованих спеціалістів, а саме викладача Івано-Франківського базового медичного коледжу Володимира Яцківа та завідувача навчально-тренувального відділу центру екстреної медичної допомоги Мар’яну Перчик. Саме ці люди проведуть навчання на високому рівні», – зазначила Наталія Ружило.

Організатори кажуть, що не розраховували на таку кількість бажаючих. Очікували близько 50 осіб, а зареєструвалося 180. Окрім медсестер з Прикарпаття, бажання взяти участь у навчанні виявили медпрацівники із Закарпатської, Чернівецької, Львівської та Полтавської областей. Для участі запросили перших шістдесят, а всіх інших попередили, що вони зможуть приїхати коли проводитиметься наступний тренінг. Медсестрам розказали про основи серцево-легеневої реанімації та як не допустити того, щоб людина померла.

Організатори наголошують, що на тему «Невідкладна домедична допомога» буде декілька тренінгів. Окрім того, медсестрам розкажуть про паліативну допомогу, функціональні методи дослідження та як працювати з пацієнтами котрі повернулися з АТО.