Менопауза починається, якщо у жінки не було менструації протягом останніх 12 місяців

Менопауза починається, якщо у жінки не було менструації протягом останніх 12 місяців. Зазвичай це відбувається у віці 50 років, але може початися і раніше.
Менопауза найчастіше виникає внаслідок природних змін рівня гормонів. Однак її може спричинити хірургічне видалення матки, хіміо- та променева терапія, синдром передчасного виснаження яєчників (яєчники не можуть забезпечити необхідний рівень жіночих статевих гормонів).
Пременопауза починається приблизно в 45 років (інколи в 38–40). Яєчники ще продовжують функціонувати, але менструації нерегулярні, а час між ними збільшується. Цей період може супроводжуватись головним болем, зниженням лібідо, приливами, посиленим потовиділенням.
Менопауза починається в 50–53 роки. Через значне зниження рівня естрогенів, у жінки припиняються менструації. Виникають й інші ознаки нестачі естрогену: остеопороз, перепади артеріального тиску.
Приливи жару, як один із симптомів менопаузи, зазвичай викликані змінами рівня гормонів, що контролюють температуру тіла. Приливи можуть виникати раптово протягом дня та ночі, а також можуть бути і викликані:
вживанням гострої їжі, кофеїну та алкоголю;
курінням;
носінням надто теплого одягу;
високою температурою навколишнього середовища;
тривогою та напруженням;
лікуванням деяких типів раку;
вживанням певних ліків;
захворюваннями: гіпертиреозом, діабетом, туберкульозом.
Якщо окрім приливів спостерігається погіршення самопочуття, втома, слабкість, втрата ваги або діарея, повідомте про це лікаря.
Під час менопаузи здорове харчування та фізичні навантаження допомагають уникнути набору ваги та серцево-судинних ускладнень.
Для здорового сну:
повітря у спальні має бути прохолодним;
нанесіть на подушку краплю-дві ефірної олії лаванди, щоб розслабитися і підготуватися до сну;
лягайте спати і прокидайтеся в один і той самий час;
якщо прокинулися серед ночі, підведіться з ліжка і почитайте, поки не виникне відчуття сонливості;
пийте прохолодну воду, медитуйте чи практикуйте розслаблене дихання.