З 2019 року Центр громадського здоров’я України реалізовує програми профілактики ВІЛ і догляду й підтримки людей, які живуть з ним

Оприлюднено

Цьогоріч Центр продовжує координувати громадські організації у регіонах, які є основним надавачем послуг. Згідно із бюджетом, цього року виділено понад 207 млн грн на фінансування послуг із профілактики вірусу імунодефіциту людини, догляду і підтримки пацієнтів, що живуть із ВІЛ.

За підтримки Центру громадського здоров’я України та за кошти державного бюджету в Одесі та області громадський рух Общественное Движение “Вера, Надежда, Любовь”протягом пів року реалізує програму профілактики ВІЛ серед груп підвищеного ризику: секс-працівників.

За цей час держава виділила близько 1,3 млн грн для понад 4 000 клієнтів на:

🔷профілактичні послуги, що запобігають новим випадкам інфікування ВІЛ, а також дають можливість пройти тестування на ВІЛ і скринінг на туберкульоз;
🔷фахові консультації щодо здорового способу життя.

11 соціальних працівників взаємодіють із обласним шкірно-венерологічним диспансером, Центром-СНІД та протитуберкульозною службою.

Окрім того, молодіжний громадський рух МОД “Партнер” Одесса з жовтня минулого року впроваджує в Одесі програму профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику: чоловіків, що практикують секс із чоловіками (ЧСЧ). На цю програму держава виділила близько 400 тис. грн.
В рамках програми провели:

🔷4,5 тис. консультацій щодо ВІЛ, гепатитів, туберкульозу, сифілісу та безпечної сексуальної поведінки;
🔷2,5 тис. тестів на ВІЛ;
🔷2,7 тис. скринінгів на туберкульоз.

Також Центр громадського здоров’я України з листопада 2019 року співпрацює з Рівненський обласний благодійний фонд “Наше Майбутнє”, який реалізує профілактичні програми у Рівненській, Волинській та Тернопільській областях.

Уряд виділив майже 900 тис. грн на консультаційні послуги, видачу профілактичних матеріалів: шприців, голок, спиртових серветок, презервативів, інформаційних буклетів, проведення скринінгу на туберкульоз та асистованого тестування на ВІЛ.

Завдяки цим коштам забезпечили безперервне надання профілактичних послуг для понад 7 000 представників уразливих груп, серед яких:

🔷люди, які вживають наркотики ін’єкційно;
🔷секс-працівники;
🔷чоловіки, які мають секс з чоловіками.

Протягом семи місяців майже пів мільйона гривень від Центру громадського здоров’я України на реалізацію послуг з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ отримала БО «100% Життя Черкаси».

За ці кошти соціальні працівники організації надали близько 1 800 послуг для 400 ВІЛ-позитивних пацієнтів.

В рамках програми виявили 13 позитивних результатів тестування на ВІЛ та 65 позитивних результатів скринінгу на ТБ, одній людині підтвердили діагноз «туберкульоз», 50 людей отримали діагностичні послуги.

Також в період карантину, БО “100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ”, на волонтерських засадах, розвозила АРТ-препарати тим клієнтам, які не могли відвідувати СНІД-центри або кабінети довіри.

#phcua_AIDS