Все, що треба знати про вакцинацію від гепатиту В

Оприлюднено

Гепатит В є вірусною інфекцією, що вражає печінку і здатна викликати як гостру, так і хронічну хворобу. Цей вірус передається в результаті контакту з кров’ю або іншими рідинами організму інфікованої людини.

В наслідок  низького  рівня  вакцинації від вірусного гепатиту В у дітей, поширюється інфекція,  в той час як доросле населення майже не захищене. Гепатит В можна попередити  шляхом вакцинації, яка передбачена національним Календарем профілактичних щеплень МОЗ України з 2000року. Усі діти та підлітки віком до 18 років, які раніше не були щеплені, повинні отримати вакцинацію від ВГВ. Згідно з рекомендаціями, усі діти грудного віку повинні отримувати щеплення проти гепатиту В якомога раніше після народження, бажано впродовж перших 24 годин життя.

Окрім новонароджених, вакцинація від ВГВ рекомендована:

  • медичним працівникам та особам, які відповідно до професійних обов’язків, можуть мати / мають контакт з кров’ю інших людей;
  • людям , які вживають наркотики ін’єкційно;
  • людям, які живуть з ВІЛ та/або вірусним гепатитом С;
  • реципієнтам донорської крові;
  • особам, які проживають чи мають сексуальні стосунки з хворими на гепатит В;
  • пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі;
  • людям, які подорожують до країн з високою поширеністю ВГВ;
  • особам, які мають багато сексуальних партнерів;
  • чоловікам, які мають секс з чоловіками.

Гепатит В є вірусною інфекцією, що вражає печінку і здатна викликати як гостру, так і хронічну хворобу. Цей вірус передається в результаті контакту з кров’ю або іншими рідинами організму інфікованої людини.

Згідно з оцінками, 257 мільйонів людей хронічно інфіковані вірусом гепатиту В (що визначається як позитивна реакція на наявність поверхневого антигену гепатиту В протягом принаймні 6 місяців).

Приблизно 686 000 людей вмирають щорічно від інфекції гепатиту В, включаючи цироз і рак печінки в результаті хронічної інфекції гепатиту В.

Гепатит В є серйозним фактором професійного ризику для працівників охорони здоров’я.

Однак це захворювання можна попередити за допомогою наявної в даний час безпечної та ефективної вакцини.

Для вакцинації проти вірусного гепатиту В в Україні використовується вакцина ЕУВАКС В/EUVAX B ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГЕПАТИТУ В.

 Інформацію підготувала  

лікар-епідеміолог відділу МіО

Галина Петришак