“PrEP захищає від усіх інфекцій, що передаються статевим шляхом”

Оприлюднено

«PrEP діє, наче вакцина, яка захищає від усіх інфекцій, що передаються статевим шляхом. До того ж, прописують доконтактну профілактику лише гомусексуалам, які мають приймати PrEP усе життя».

Усього два речення вмістили у собі чотири найпоширеніші міфи про вживання антиретровірусних препаратів, які запобігають передаванню ВІЛ на понад 99%.

PrEP не діє, як вакцина. Доконтактна профілактика гарантує захист лише на період вживання препарату. Щойно людина припиняє пити пігулки, рівень ризику інфікуватися ВІЛ повертається до того, що був до вживання.

PrEP рекомендують не лише гомосексуалам, а й усім, хто має високий ризик інфікуватися.

Профілактика PrEP рекомендована всім, хто має високі ризики інфікуватися вірусом імунодефіциту людини. Визначити ризик допоможе лікар – консультацію можна отримати у СНІД-центрі чи кабінеті довіри. Можна також звернутися до спеціалізованих неурядових організацій.

PrEP захищає від інфікування ВІЛ статевим шляхом майже на 100%, але він не захистить вас від інших ІПСШ. Чому? Всю правду про PrEP та головні міфи (https://bit.ly/2PJg0XQ) стосовно доконтактної профілактики читайте у спільному проєкті Центру громадського здоров’я України та онлайн-журналу The Ukrainians.

http://prep.theukrainians.org/

Будьте здоровими!

Спецпроєкт створено за фінансової підтримки проєкту Care & Treatment, PEPFAR.

#phcua_AIDS