Поділ антимікробних препаратів на групи базується на класифікації збудників інфекційних захворювань

Оприлюднено

Існують антибіотики з антибактеріальною, протипротозойною, протигрибковою і протипухлинною активністю. Ця активність не є постійною, з часом бактерії стають стійкими до препаратів. Це явище називається резистентністю. Цей процес закономірний, однак безвідповідальне вживання антибіотиків значно його пришвидшує.

World Health Organization (WHO) наголошує, що через стійкість до антибіотиків, необхідно створити нові ефективні ліки. 60 препаратів, які зараз знаходяться у розробці, (50 антибіотиків та 10 препаратів біологічного походження) є недостатньо ефективними проти грамнегативних бактерій, що є найбільш стійкими. Хоча доклінічні розробки є більш інноваційними, пройдуть роки, перш ніж вони з’являться у загальному доступі.

Проблема резистентності до антибіотиків — глобальне явище, тому усім країнам необхідно об’єднатися для досягнення спільної мети. Дізнатися додаткову інформацію про те, як необхідно вести комунікацію працівникам сфери охорони здоров’я та фармакологічного бізнесу щодо проблеми резистентності до антибіотиків, можна тут: https://antibiotics.expert/5-tips.

Глобальну комунікаційну кампанію щодо боротьби з антибіотикорезистентністю фінансує World Health Organization (WHO)

#phcua_antibiotics