Основні факти про імунізацію

Спілкування з батьками має важливе значення для кращого охоплення підлягаючих контингентів імунізацією.

Страхи, що поширювались через неправдиву  і часом спотворену інформацію в засобах масової інформації, інтернеті, призвели до зниження рівня вакцинації та неконтрольованого спалаху певних інфекційних захворювань.

Імунізація може врятувати безліч життів.

За словами начальника відділу МіО Івано-Франківського обласного центру громадського здоров’я Марти Локатир, підсумки імунізації в області за 10 місяців цього року є відображенням якості роботи медичних працівників ПМСД і свідчить про їх роботу з батьками щодо популяризації вакцинації.

Зокрема, за попередні 9 місяців спостерігалась недостатня увага до стану вакцинації в Богородчанському, Галицькому, Городенківському та Надвірнянському районах.

Станом на 01.12.2020р. спостерігається активізація імунопрофілактики, про що свідчить збільшення обсягів у вищезазначених районах у 2-3 рази.

Фахівець зазначає, що своєчасність вакцинації від туберкульозу склала 73,2%, до вакциновано за цей період 23,3% дітей, які з тих чи інших причин не були щеплені в пологових стаціонарах. На сьогодні від туберкульозу  щеплено 95,5% дітей серед підлягаючих.

Відповідно ефективність захисту від туберкульозу є достатньою, оскільки у випадку зараження туберкульозом у перший рік життя існує високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт. В цьому випадку туберкульоз особливо тяжко піддається лікуванню і часто має летальні наслідки. Дослідження підтверджують , що діти, яким не робили щеплень, хворіють у 15 разів частіше, ніж ті, хто своєчасно отримав щеплення, імунітет зберігається впродовж 7-10 років.

На другому місці по охопленню – вакцинація дітей АКД-М у віці 7 років- 92,5% , на третьому місці вакцинація від поліомієліту у віці до року і складає 65,2%.

Також лікар наголошує, що все ж надійним джерелом інформації є медичні працівники.