Оновлено правила припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій

Оприлюднено

Кабінет Міністрів України Постановою про карантин вніс зміни до правил припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя.

Постановою передбачається, що для протидії поширенню COVID-19 та моніторингу самоізоляції для осіб, які прибувають із тимчасово окупованих територій, використовується електронний сервіс «Вдома».

Згідно з оновленим алгоритмом самоізоляції не підлягають:
🔸 особи (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою) молодші 12 років та ті, які навчаються або мають намір вступити до закладів освіти;
🔸 працівники представництв офіційних міжнародних місій та організацій, акредитованих в Україні.�

Самоізоляція припиняється за таких умов:
🔹 після 14 днів (термін самоізоляції) у разі відсутності симптомів;
🔹 після отримання негативного результату ПЛР-тесту;
🔹 після отримання негативного результату експрес-тесту на визначення антигена, який проведено після перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них.�

Послуги з тестування експрес-тестами на визначення антигену будуть безкоштовними для громадян України. Наказом МОЗ № 19 розподілена партія експрес-тестів у кількості 1,8 млн.

Забезпечення функціонування пунктів тестування на контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території покладено на Донецьку, Луганську, Херсонську обласні державні адміністрації.

Докладніше: https://bit.ly/3icykpp