Відбулася нарада щодо поширення COVID-19 на Прикарпатті

 
7 серпня під головуванням першого заступника голови ОДА Марії Савки відбулася нарада щодо ситуації захворюваності на COVID-19 та надання медичної допомоги таким хворим в межах області.
У нараді взяли участь в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, головні спеціалісти ДОЗ ОДА, спеціалісти ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», КНП «Івано-Франківський обласний центр громадського здоров’я Івано-Франківської обласної ради», керівники 13 закладів охорони здоров’я 1-ї лінії, які на теперішній час надають спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам хворим на коронавірусну інфекцію, та керівники інших закладів, які в разі потреби можуть бути залучені до надання такого виду допомоги.
Учасники наради обговорили чинники зростання захворюваності на COVID-19 в області та проаналізували рівні захворюваності в окремих регіонах. Крім того, акцентували на необхідності розгортання додаткових ліжок у закладах, відповідно до кількості лікарських бригад, визначених укладеними угодами з Національною Службою Здоров’я України. Присутні також розглянули можливість відкриття додаткових лікувальних закладів для надання кваліфікованої допомоги у разі подальшого зростання захворюваності.
Серед ключових питань було питання тактики ведення пацієнтів з клінічною картиною коронавірусної інфекції, підтвердженою висновками комп’ютерної діагностики та епідеміологічними даними, але негативними результатами ПЛР-діагностики. З цього приводу керівники лікувальних закладів вирішили звернутися до МОЗ України за роз’ясненням.