Рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19

Згідно з постановою Кабміну від 22.07.2020 № 641 в Україні, залежно від епідемічної ситуації в регіоні чи окремих його частинах, визначають «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
Що це означає?
🟨🟥🟧🟩«Жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки визначають для регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.
Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважають той, в якому є хоча б одна із таких ознак:
▪️завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить понад 50%;
▪️середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА менша за 24 на 100 000 населення протягом останніх семи днів;
▪️коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить понад 11%;
▪️показник зростання кількості випадків інфікування COVID-19 становить понад 10%.
‼️Показник динаміки випадків інфікування COVID-19 застосовують у разі реєстрації понад восьми випадків на 100 000 населення сумарно за останні сім днів.
У разі віднесення регіону за ознакою завантаженості ліжок до регіону із значним поширенням COVID-19 для нього визначають рівень епідемічної небезпеки:
🟨«жовтий» — у разі завантаженості понад 50% кількості ліжок;
🟥«червоний» — у разі завантаженості понад 75% кількості ліжок.
На рівні окремих частин регіону — району або міст обласного значення рівень епідемічної небезпеки обраховує Міністерство охорони здоров’я з урахуванням внеску (частки) окремої одиниці в перевищення кожного окремого показника на рівні регіону:
🟩«зелений» — до 5%;
🟨«жовтий» — 5–20%;
🟧«помаранчевий» — 20–50%;
🟥«червоний» — понад 50%.
Для розрахунку внеску (частки) використовують показники коефіцієнта виявлення випадків інфікування COVID-19 та динаміки інфікування COVID-19.
Рівень епідемічної небезпеки може змінюватися для всієї території регіону чи окремих його частин.
📌Рівень епідемічної небезпеки за результатом оцінювання епідемічних показників визначають рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій переглядає рішення про зміну рівня епідемічної небезпеки на території регіону або окремих його частин із «жовтим», «помаранчевим» або «червоним» рівнем епідемічної небезпеки не частіше ніж один раз на п’ять днів.
У регіоні, щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про визначення рівня епідемічної небезпеки, застосовують протиепідемічні заходи, передбачені для «зеленого» рівня епідемічної небезпеки.
На території регіону або його частини, де визначено «зелений» рівень епідемічної небезпеки, заборонено:
❌масові заходи за участю більше однієї особи на 5 м2 площі;
❌діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі;
❌регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом, зокрема на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамваї, тролейбусі), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу.
Більше інформації про обмеження на територіях з іншими рівнями епідемічної небезпеки читайте тут➡️