На Івано-Франківщину приїхали представники Центру громадського здоров’я МОЗ України

Це не була перевірка, запевняють вони і називають свій візит передмоніторинговим.

«Поки що в нас немає однієї конкретної моделі, за якою б працювали всі центри громадського здоров’я, – каже фахівець відділу реформ та регіонального розвитку Центру громадського здоров’я МОЗ України Олена Яцейко, – і в кожній області ці заклади функціонують по своєму. Власне, зрозуміти особливості роботи та співпраці з іншими медичними установами Івано-Франківського центру громадського здоров’я і є метою нашого візиту. А також дізнатися більше про можливості Івано-Франківського обласного лабораторного центру, позаяк він є учасником конкурсу за проектом Глобального фонду «Розбудова громадського здоров’я». А краще зрозумівши вашу специфіку, ми готові надати свої бачення та рекомендації» – запевняє фахівець.


«Також ми б хотіли побачити чи є співпраця обласного центру громадського здоров’я, обласного лабораторного центру та влади на місцях» – каже Ксенія Сердюк.

Саме тому візит розпочався з департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації, де ці питання обговорили з заступником ДОЗ ОДА Володимиром Чемним та директором ОЛЦ МОЗ України Русланом Савчуком. По завершенні, делегація побувала й в Івано-Франківському обласному центрі громадського здоров’я Івано-Франківської обласної ради та поспілкувалась з його керівником Богданом Левицьким.
На завершальному етапі робочого візиту на базі обласного лабораторного центру відбувся круглий стіл за участі всіх вищезгаданих осіб, а також до обговорення приєдналися й керівники обласної клінічної інфекційної лікарні та обласного туберкульозного диспансеру.
Кожен учасник висловив своє бачення та пропозиції щодо формування громадського здоров’я в цілому. Також обговорили й проблемні питання та шляхи їх вирішення.


«Щодо самої системи громадського здоров’я та її концепції, то першочерговим завданням є виконувати її функції – каже фахівець відділу реформ та регіонального розвитку Центру громадського здоров’я МОЗ України Олена Яцейко, – а це не тільки епіднагляд, лабораторні дослідження, моніторинг, промоція, але й імунопрофілактика та інфекційний контроль. І виконати ці всіх функції реально тільки об’єднавши зусилля, бажання і ініціативи всіх тут присутніх – наголосила Олена Яцейко.