Торік у понад 32 000 українців були виявлені маркери вірусу гепатиту C та у більш ніж 20 000 — маркери гепатиту B

Оприлюднено

Раннє виявлення вірусів дуже важливе, адже тоді людина швидше потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Нині в Україні є 29 815 курсів для безоплатного лікування від вірусного гепатиту С.

Щоб отримати лікування ефективними, рекомендованими ВООЗ препаратами, необхідно звернутися із заявою на ім’я керівника обласного департаменту охорони здоров’я або управління охорони здоров’я чи головного лікаря відповідного медзакладу, де надають послуги з діагностики та лікування вірусного гепатиту.

Інколи пацієнту необхідно стати в чергу та зачекати. Лікуванням забезпечують насамперед хворих із серйозними ураженнями печінки та іншими захворюваннями, що впливають на швидке прогресування гепатиту С.

Попри небезпечність вірусу, у більшості хворих ураження печінки розвивається досить повільно (інколи — через 20-30 років). Але навіть якщо вірус зараз не призводить до помітних уражень печінки, лікування показано абсолютно всім хворим. Хоч і не є нагальним для тих, у кого відсутні такі ураження.

Численні дослідження доводять, що гепатит С виліковний. Пацієнти, які мають вірусний гепатит С, незалежно від стадії ураження печінки можуть бути повністю вилікувані. Що раніше розпочати лікування — то вищими будуть шанси на одужання.

‼️Нагадаємо, що триває Європейський тиждень тестування — міжнародна акція, яка проходить уже восьмий рік поспіль. Захід відбувається двічі на рік (у травні та листопаді). З 20 до 27 листопада у 17 регіонах України можна безкоштовно перевіритися на ВІЛ та вірусний гепатит.

📌Адреси та час роботи пунктів тестування на вірусний гепатит С: https://bit.ly/3pSixzt.

📌Перелік заклади охорони здоров’я (ЗОЗ), у які розподіляють закуплені державою лікарські засоби для лікування від вірусного гепатиту С: https://bit.ly/3kTB7DG.

Також ви завжди можете протестуватися:

✅у сімейного лікаря;
✅у найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті Довіри;
✅у неурядових організаціях;
✅у лабораторіях, що є на мапі ЦГЗ (https://bit.ly/2JaRYEA).

#phcua_ETW #phcua_hepatitis #EuroTestWeek