В Україні доступні 1 932 курси замісної підтримувальної терапії

Оприлюднено

Програма замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) — це лікування осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок уживання опіоїдів. Наразі в Україні це єдиний метод лікування, що має доказову базу та показує свою ефективність.

Програму ЗПТ у нашій країні почали впроваджувати 2004 року. Відтоді значно розширено її географічні межі (сьогодні 234 заклади охорони здоров’я впроваджують ЗПТ) та покращено надання послуг людям, які потребують відповідного лікування.

ЗПТ впроваджують відповідно до визначених державою цілей охоплення осіб, які мають залежність від опіоїдів, і кожен регіон має власні показники набору нових пацієнтів до програми.

Лікування в рамках програми ЗПТ є повністю безкоштовним для пацієнта.

Станом на жовтень 2020 року наявні 1 932 вільні курси для залучення нових пацієнтів.

Інформація про наявність курсів ЗПТ доступна на офіційному вебресурсі Центру громадського здоров’я в розділі «Залежність від психоактивних речовин» — «Замісна підтримувальна терапія» — «Статистика ЗПТ» та оновлюється щомісячно: https://phc.org.ua/…/zamisna…/statistika-zpt.

Тут розміщено мапу з даними про кількість вільних курсів у розрізі регіонів, а також онлайн-таблицю із розширеною інформацією:

ℹ️ адресами закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), що впроваджують програму ЗПТ, і контактними телефонами, за якими можна дізнатися більше про участь у програмі ЗПТ;

ℹ️ даними про кожний ЗОЗ щодо укладених договорів з Національною службою здоров’я, кількості фактичних пацієнтів, які проходять лікування в рамках програми;

ℹ️ кількістю вільних курсів у ЗОЗ, куди можна скеровувати людей, які потребують відповідного лікування.