Коронавірус. Походження інфекції

Перш за все, коронавіруси -— це не один вірус, а велика родина вірусів. Всі вони викликають різні респіраторні захворювання: від звичайної застуди до пневмонії. Також коронавіруси є збудниками й більш серйозних хвороб:

1). Тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS CoV) — з’явився у Китаї у 2003 році.
2). Близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром (MERS CoV) — з’явився у Саудівській Аравії в 2012-му.
3). Новий коронавірус (2019n CoV) — з’явився у Китаї в 2019 році.

Спочатку коронавіруси циркулювали серед різних тварин, потім — поширилися серед людей. Наприклад, MERS CoV прийшов від верблюдів, а SARS CoV — від вівер (вид котів, що проживає в Південно-Східній Азії). Відомо, що новий коронавірус вперше людина підхопила на ринку морепродуктів та живих тварин у місті Ухань (Китай). Поки що невідомо, яка саме тварина є його носієм. Тривають дослідження щодо того, як саме 2019n CoV поширюється серед людей. Найвірогідніша версія на даний момент — інфікування відбувається повітряно-крапельним шляхом.

В Україні не зареєстровано жодного випадку коронавірусу. У всій цій ситуації головне — зберігати спокій та дотримуватися простих засобів профілактики, про які ми розкажемо у наступному пості.

Близько 25 000 людей помирає від антибіотикорезистентності у ЄС щороку. Кількість жертв до 2050 року може досягти 10 мільйонів людей, відповідно до звіту щодо розповсюдженості антимікробної резистентності.

Долучаючись до боротьби з цією глобальною проблемою МОЗ та Центр громадського здоров’я України за підтримки World Health Organization (WHO) створили кампанію: “Access, Watch, Reserve. Все про антибіотики». Мета об’єднати медпрацівників та всіх охочих людей заради спільної мети — захисту людського здоров’я від антибіотикорезистентності.

Якщо бажаєте долучитися до нашої спільноти, дізнатися більше про бактерії та антибіотики або допомогти нам в просвітницькій місії,
підписуйтесь:

🔶На сторінку кампанії в Facebook: https://www.facebook.com/AccessWatchReserve

🔶Дивіться Youtube-канал: https://www.youtube.com/channel/UCNZ5a4mhCxGFhNLvuBLw_EQ

🔶Читайте корисний контент на сайті: https://www.antibiotics.expert/

#phcua_antibiotics