Станом на 20 січня у м. Ухань у Китаї та за межами країни офіційно зареєстровано 205 лабораторно підтверджених випадків інфекційної хвороби, спричиненої новим коронавірусом (nCoV)

Оприлюднено
Троє людей померли, 170 пацієнтів госпіталізовано. Із виявлених випадків серед осіб, які приїхали з м. Ухань, 2 було зареєстровано у Таїланді, 1 — у Японії та 1 — у Південній Кореї.

Медичні служби виявили та обстежили 817 близьких контактів, серед них 727 осіб, спостереження за якими завершено, і ще 90 осіб залишаються під медичним наглядом; позитивних результатів на nCoV не виявлено.

ЦГЗ як визначений національний координатор Міжнародних медико-санітарних правил офіційно повідомив Прикордонну службу України, керівників обласних та Київського міського лабораторних центрів МОЗ України та керівників структурних підрозділів охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій про ситуацію з коронавірусом у Китаї та про актуальні рекомендації ВООЗ.

З метою раннього виявлення можливих випадків nCoV на території України та вжиття відповідних протиепідемічних заходів підготовлено практичні рекомендації щодо:

🔹епідеміологічних та клінічних критеріїв визначення випадку коронавірусної інфекції (nCoV);
🔹клінічного ведення пацієнтів, що відповідають визначенню випадку коронавірусної інфекції (nCoV);
🔹переліку виробів медичного призначення, необхідних для роботи з пацієнтом з підозрою на nCoV;
🔹вимог з дотримання правил інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я, де перебувають пацієнти з підозрою на nCoV;
🔹комунікаційних матеріалів для інформування населення щодо профілактичних заходів.

Генеральний директор ВООЗ скликає на 22 січня засідання комітету з надзвичайних ситуацій у зв’язку з новими випадками хвороби та заявами про можливе передавання збудника інфекційної хвороби від людини до людини.

Зараз із залученням спеціалістів ВООЗ та CDC з’ясовують причини виникнення, фактори передавання інфекції, визначають межі осередків та масштаби поширення інфекційної хвороби, спричиненої новим коронавірусом (nCoV).

МОЗ та ЦГЗ нагадують про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватися під час відвідування країн, де було зареєстровано випадки nCoV:

🔸уникайте близького контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
🔸частіше мийте рук з милом, особливо після безпосереднього контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
🔸уникайте тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
🔸люди із симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки під час кашлю та чхання (не підходити надто близько до співрозмовників, прикривати рота і носа одноразовими серветками, частіше мити руки, максимально обмежити контакти з іншими людьми).

Більше рекомендацій читайте на сайті #ЦГЗhttps://www.phc.org.ua/news/moz-ta-cgz-informuyut-pro-situaciyu-z-poshirennya-novogo-koronavirusu-ncov.