Хвороба “сухого ока”

👁Серед частих причин погіршення зору фахівці зазначають тривалу роботу за екраном комп’ютера. Це може призвести, зокрема, до хвороби «сухого ока». Поширеність цього захворювання серед населення становить 14–35%. Раніше вважали, що недуга переважно уражує жінок у віці 50 років.

Синдром сухого ока, або сухий кератокон’юнктивіт, — це багатофакторне (тобто не існує однієї причини) захворювання, за якого порушення стабільності слізної плівки, запалення та ураження очної поверхні зумовлюють дискомфорт і погіршення зору.

Причини ССО:

🔸зменшення частоти моргання під час роботи за комп’ютером;
🔸гормональні порушення;
🔸блефарити;
🔸тривале застосування певних препаратів (як місцево, так і системно);
🔸тривале користування контактними лінзами;
🔸запальні захворювання;
🔸аутоімунні захворювання (ревматичні);
🔸загальні інфекції;
🔸травми ока.

Ознаки захворювання:

🔸відчуття стороннього тіла в оці;
🔸подразнення та почервоніння очей;
🔸сльозотеча;
світлобоязнь;
🔸періодичне «затуманення зору»;
🔸чутливість до вітру, холоду.

80% усіх випадків порушень зору можливо попередити або вилікувати. Щоб ваш зір був у нормі, повноцінно харчуйтеся, контролюйте свою вагу, відмовтеся від шкідливих звичок та регулярно ходіть на прогулянки.

Не варто забувати також про вправи для очей, які можна робити в проміжках між сидінням за комп’ютером.

Для діагностики вододефіцитної форми «сухого ока» (наприклад, синдром Шегрена) використовують пробу Ширмера — смужки певного розміру з фільтрувального паперу закладають у мішок нижньої повіки на кілька хвилин.

Однак у світі стрімко розвиваються інші технології. В Україні з’явилися прилади, які допомагають безконтактно визначити основні показники, що змінюються в разі хвороби, та з’ясувати причину (дефіцит вироблення сльози чи порушення випаровування).

Проте жоден діагностичний тест не є універсальним. Почервоніння і свербіж також можуть свідчити про інші захворювання очей: кон’юнктивіт, епісклерит чи блефарит, тому за будь-яких проблем із зором зверніться до фахівця. Не лікуйтеся самостійно за допомогою вправ чи крапель для очей. Синдром сухого ока — це лікарська проблема, яка потребує кваліфікованої допомоги.

#phcua_vision