Гелікобактерну інфекцію вважають однією з найпоширеніших у світі

Оприлюднено

Дві третіх людей інфіковано. Найчастіше ця інфекція зустрічається в країнах, що розвиваються.

Helicobacter pylori (H. pylori) є основною причиною гострого та хронічного гастриту, виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки, MALT-лімфоми. Рак шлунку в інфікованих H. pylori трапляється у 4-6 разів частіше, ніж у неінфікованих.

Helicobacter pylori — бактерія здатна до трансформація. У 1994 році Міжнародне агентство з вивчення раку (IARC) визнало інфекцію H. pylori канцерогеном першого порядку.

Інфекція передається від людини до людини фекально-оральним, оральним і ятрогенним (під час медичних маніпуляцій з недостатньо обробленим інструментарієм) шляхами.

Методи діагностики H. pylori:

🔷інвазивні — потребують проведення фіброгастродуоденоскопії (бактеріологічний, гістологічний, швидкий уреазний тест, молекулярно-біологічний, фазово-контрастна мікроскопія);

🔷неінвазивні — не потребують проведення фіброгастродуоденоскопії

(молекулярно–біологічний (ПЛР у калі, слині), уреазний дихальний тест, ІФА в калі, серологічний);

🔷прямі — визначають саме H. pylori (бактеріологічний, гістологічний, ПЛР біоптату та в калі);

🔷непрямі — визначення продуктів життєдіяльності H. pylori (швидкий уреазний тест, уреазний дихальний тест, серологічний).

Гістологічний метод вважають «золотим стандартом» діагностики інфекції.

Вчасна діагностика H. pylori може знизити ризик захворюваності на хронічний гастрит, виразкову хворобу, рак шлунку, а також запобігти їхнім важким ускладненням.