Івано-Франківська область в процесі підготовки до другої хвилі медичної реформи

 У четвер, 30 січня, відбувся брифінг для журналістів на тему: Підготовка Івано-Франківської області до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я та впровадження програми медичних гарантій. Участь в заході взяли голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, в.о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів, директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця та директор Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.
У Івано-Франківській області понад 95% спеціалізованих медичних закладів перетворено в КНП. З них у електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) зареєстровано близько 97%, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – понад 97% медзакладів. В цілому, до контрактування з Національною службою здоров’я України за усіма показниками готові 74% медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу в Івано-Франківській області. Голова обласної ради Олександр Сич вважає, що успішність реформи залежить від багатьох факторів.
«Сьогодні дуже важлива подія в житті нашої медичної спільноти. Реформа покаже реальний стан справ: які лікарняні заклади зможуть існувати в нових умовах і надавати медичну допомогу, а які не зможуть цього зробити. Наскільки добре наші лікарні увійдуть в нові умови надання медичних послуг залежить від менеджерських здібностей їхнього персоналу», – вважає Олександр Сич.
У 2019 році обласна рада спільно з обласною адміністрацією провела цілий комплекс робіт щодо підготовки закладів до медичної реформи. В.о. голови ОДА Віталій Федорів нагадав, що проводиться встановлення високоякісного медичного та комп’ютерного обладнання. Також визначено 9 опорних закладів і працює госпітальна рада.
«Одним з пріоритетів у галузі охорони здоров’я для нас є доступність медичної допомоги для мешканців віддалених сільських населених пунктів», – наголосив Віталій Федорів.
За словами посадовців, 63 заклади Прикарпаття мають увійти в реформу з 1 квітня. Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця зазначила, що готовність закладів на високому рівні, область активно розуміє реформу та готує на всіх рівнях свої установи.
«Від цієї реформи має виграти пацієнт. На сьогодні, люди мають величезний запит на зміни. І добре, що ми це розуміємо»,- вважає Мар’яна Возниця.
З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безкоштовно. Директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко наголошує, щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків – укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги. Екстрена допомога буде надаватися усім.