Перша допомога постраждалому від термічного опіку

Оприлюднено

Термічні опіки — це пошкодження шкіри внаслідок контакту із гарячою речовиною або іншими органічними сполуками, випромінюванням, радіоактивністю чи хімічними речовинами. Термічні опіки бувають дуже болючими та часто супроводжуються такими симптомами, як почервоніння або лущення шкіри, пухирі та набряки, блідість чи обвуглення шкіри. Важливо оперативно відреагувати і надати адекватну першу допомогу собі чи своїм близьким. Найчастіше опіки стаються на робочих місцях.

Лікування залежить від тяжкості опіку. Глибокі опіки зазвичай потребують хірургічного втручання, наприклад пересадки шкіри. Опіки великої площини часто вимагають уведення великої кількості рідини внутрішньовенно, тому що подальша запальна реакція призведе до значного капілярного витоку рідини і набряку. Найбільш поширені ускладнення опіків пов’язані з інфекцією.

ПЕРША ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛОМУ ВІД ТЕРМІЧНОГО ОПІКУ

🔸Негайно припиніть контакт із джерелом опіку.
🔸Обробіть рану прохолодною водою чи водою кімнатної температури.
🔸Не прикладайте до рани лід — це категорично заборонено.
🔸Не обробляйте уражену поверхню шкіри жодними кремами чи жирними речовинами. Є хибна думка, що опік слід одразу обробити декспантенолом, проте в міжнародних рекомендаціях з надання допомоги в разі опіку його немає. Якщо він і може допомогти, то радше під час загоєння ран.
🔸Зніміть будь-який одяг чи прикраси, що є поблизу ділянки опіку. Але не чіпайте речей, які прилипли до ураженої шкіри.
🔸Прикрийте рану стерильною пов’язкою.
🔸Дайте потерпілому випити води, щоб зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення.

Оптимальна поза для людини з опіком обличчя або очей — сидяча. Це допоможе зменшити набряк.
За потреби телефонуйте 103.

Близько половини випадків отримання опіків можна було б уникнути. Профілактичні заходи передбачають: обмеження температури гарячої води, встановлення димової сигналізації та спринклерних систем пожежогасіння, дотримання норм будівництва, використання вогнезахисного одягу та усвідомленість своєї поведінки.

#phcua_burns