Перша допомога після укусу змії

Оприлюднено
З початку року в Україні 36 людей постраждали від укусів змій. З них шестеро — діти. Найбільше постраждалих зафіксовано у Житомирській, Запорізькій, Львівській та Донецькій областях.
Для порівняння, за аналогічний період минулого року 125 людей потерпіли від укусів змій. З них 29 — діти. Торік найбільша кількість постраждалих була зареєстрована у Львівській, Івано-Франківській, Запорізькій, Житомирській та Закарпатській областях.
Летальних випадків від укусів змій у 2019 році та протягом семи місяців 2020 року не було.
В Україні живуть три види отруйних гадюк, вужі, полози, ящірки, черепахи та інші плазуни🐍🐢🦎. Вони розповсюджені по всій території країни, і багато видів мають природоохоронний статус. Не всі ці тварини є отруйними і зазвичай проявляють агресію лише в разі небезпеки.
Змії в нашій країні активні з квітня до жовтня. Найбільше шансів зустріти їх — у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік — восени, у вересні, якраз припадає на грибний сезон.
‼️У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря. Лише професійний медик зможе надати необхідну допомогу. Проте пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті.
Вже у медзакладі можуть прийняти рішення ввести антитоксин, але через ризик побічних явищ його призначають лише у важких випадках.
📌Центр громадського здоров’я підготував брошуру про змій України і правила безпечної поведінки з ними: https://cloud.phc.org.ua/index.php/s/8NLRQmcNMZJ2DPT.