В Україні станом на початок липня цього року лише 37% дітей віком до року вакциновані від кору, паротиту, краснухи

Оприлюднено
В Україні станом на початок липня цього року лише 37% (від планового річного показника) дітей віком до року вакциновані від кору, паротиту, краснухи (КПК-1). Серед дітей віком 6 років (КПК-2) цей показник становить 41%.
Такий відсоток охоплення щепленнями від кору в Україні є недостатнім, щоб до кінця року досягнути 95%. Згідно із рекомендаціями ВООЗ, якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти та дорослі залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.
🔴Цьогоріч від кору в Україні захворіло 245 людей, із них 19 — діти віком до року.
Кір — гостра інфекційна вірусна хвороба. Єдиним джерелом збудника інфекції є людина, яка захворіла. Сприйнятливість до кору надзвичайно висока. Захворіти можна у будь-якому віці.
Збудник кору передається повітряно-краплинним шляхом: через вдихання з повітрям найдрібніших крапель слизу, що містять віруси. Вони потрапляють в повітря під час чхання, кашлю або розмови хворої на кір людини.
🔴Першою ознакою кору зазвичай є підвищення температури, що триває від 4 до 7 днів. На початковій стадії можуть виникати ломота у тілі, нежить, сухий кашель, почервоніння очей, сльозотеча і світлобоязнь, одутловатість обличчя. На другий день хвороби на внутрішній стороні щік спостерігаються плями. Вони мають невеликий розмір, білий колір і червону кайму.
На 3-4-й день хвороби з’являється висип. У 1-й день висипка зазвичай виникає на шкірі обличчя та верхній частині шиї. У 2-й день — розповсюджується на тулуб, стегна. На 3-й день висипка з’являється на гомілках та стопах. Висип тримається 5-6 днів, після чого блідне.
🔴Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей віком до 5 років або у дорослих людей старше 30 років.
Найсерйознішими ускладненнями є:
⚫️пневмонія;
⚫️ларингіт, ларинготрахеобронхіт;
⚫️кератит, увеїт, які можуть стати причиною сліпоти;
⚫️енцефаліт;
⚫️енцефаломієлополірадикулоневрит;
⚫️важка діарея і пов’язана з нею дегідратація;
⚫️отит;
⚫️у вагітних можуть бути самовільні аборти, передчасні пологи.
📌Найкращий захист від кору — імунізація живою комбінованою вакциною для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). Вона зумовлює надійний і тривалий імунітет, а також попереджує розвиток тяжких форм недуги та ускладнень.
Нагадаймо, Всеукраїнська асоціація дитячої імунології та Українська академія педіатричних спеціальностей виступають за рутинну імунізацію під час пандемії COVID-19: