У всьому світі відзначається День єдиного здоров’я

Оприлюднено

Сьогодні у всьому світі відзначається День єдиного здоров’я (One Health Day), ініційований Комісією One Health у 2016 р.

Єдине здоров’я (One Health) – це підхід, який визнає, що здоров’я людей тісно пов’язане зі здоров’ям тварин та навколишнім середовищем.

Підхід не новий, проте з кожним роком він набуває все більшої актуальності. Адже багато факторів взаємодії між людьми, тваринами і навколишнім середовищем змінюються. Ці зміни призводять до виникнення та поширення нових захворювань, як наприклад пандемія COVID-19.

Лише спільні зусилля фахівців різних сфер, що працюють на місцевому, національному та глобальному рівнях, для поліпшення здоров’я людей, тварин, рослин, охорони дикої природи та навколишнього середовища можу допомогти впоратися з багатьма загрозами для громадського здоров’я, зокрема: зоонозними та трансмісивними захворюваннями, антибіотикорезистентністю, неінфекційними захворюваннями, тощо.

Сьогодні One Health підтримує дедалі більше міжнародних організацій, зокрема: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Всесвітня медична асоціація (WMA), Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (OIE), Всесвітня ветеринарна асоціація (WVA), Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO), Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC ), Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США ( U.S. Food and Drug Administration ) та Міністерство сільського господарства США (USDA).