29 жовтня — Всесвітній день псоріазу

Оприлюднено

Понад 125 млн людей у світі хворіє на псоріаз чи псоріатичний артрит, за даними Міжнародної федерації асоціацій псоріазу IFPA. При цьому 77% таких людей зазнають стигматизації через свою недугу.

В Україні із псоріазом живе близько 1,5 млн людей.

Псоріаз — це неінфекційне хронічне захворювання шкіри. Збій у процесі регенерації шкіри призводить до пришвидшеного відновлення її клітин. На тілі хворого утворюються яскраво-червоні бляшки, до яких кріпляться сріблясто-білі лусочки. За тяжкого перебігу недуга може вражати внутрішні органи та суглоби.

Псоріаз може розвинутися в будь-якому віці, проте найчастіше проявляється до 30 років. Захворюваність не залежить від статі.

Ця недуга не заразна, отримати псоріаз від контакту з хворим неможливо (наприклад, унаслідок дотиків до уражених ділянок шкіри).

Псоріаз невиліковний, але вчасне й адекватне лікування дає змогу підвищити якість життя пацієнта і запобігти інвалідності. Корисним доповненням медикаментозної та фізіотерапії може бути когнітивно-поведінкова психотерапія, що допомагає хворим впоратися зі стресом, депресією та соціофобією, зумовленими недугою.

Окрім того, багато пацієнтів зазначають, що досягли стабільної ремісії завдяки здоровому способу життя:

🔹відмова від куріння і алкоголю;
🔹здорове харчування і контроль ваги;
🔹регулярні фізичні вправи;
🔹повноцінний сон;
🔹уникнення стресів і позитивне мислення.

Втім, у разі важкого перебігу захворювання слід одразу звертатися по спеціалізовану медичну допомогу. Псоріаз небезпечний своїми ускладненнями, які можуть призвести до інвалідності.

Для погодження будь-якого плану боротьби із псоріазом треба звертатися до лікаря, адже неправильне лікування може лише погіршити ваш стан.

Докладніше про псоріаз читайте на сайті #ЦГЗhttps://phc.org.ua/…/mayzhe-15-mln-lyudey-v-ukraini….

#phcua_psoriasis