Знайти мільйон: у Франківську було проведено брифінг до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом

Сьогодні, 27 липня, було проведено брифінг до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом, який в світі відзначається завтра. Девіз цього дня – «Знайти мільйон».
 
Генеральний директор обласної клінічної інфекційної лікарні Роман Остяк коротко повідомив про ситуацію в Україні, і зокрема в області, з вірусними гепатитами.
 
За словами Романа Остяка найвище зараження на гепатити C, B біля 15% це споживачі ін’єкційних наркотиків. Також міжнародні організації провели дослідження за яким приблизно 1,5- 2% населення в тих, яких є клінічні ознаки хронічних захворювань різних ураження ендокринної системи, ниркової системи, гематологічної системи. Таким чином було досліджено, що приблизно 8% нашої області хворіє на вірусні гепатити.
 
«Раніше лікування гепатиту було складним. Чому складним? Тому, що хворих потрібно було переводити на інтерферони, які піднімали температуру. Проте протягом двох останніх років ми вже забезпечені препаратами прямої дії, і сьогодні практично не потрібно давати інтерферони», – каже генеральний директор обласної клінічної інфекційної лікарні .
 
Роман Степанович зауважує, що на обліку лікарні спочатку був створений лабораторний кабінет, потім створили гепаталогічний кабінет, згодом – гепаталогічне відділення, де хворі могли полікуватися. Це відділення розділили на дві частини: в одній частині відділення перебували хворі, які приходили на стаціонар денного лікування. А в другі частині – це важкі, складні хворі, які постійно перебували на лікуванні. Також хворі, які постійно перебували на лікуванні, один раз в місяць отримували безкоштовне лікування, яке їм назначалося, і таких хворих, починаючи з 2017 року, в центр було взято на облік 3341 особу. Окрім того, в центрі перебуває 500 ВІЛ-хворих, у яких діагностовано вірусний гепатит.
 
До слова: Гепатит В, C – це ті гепатити, які дають до мільйона смертей в рік. Так, до прикладу, від гепатиту В помирає до 350 тис. осіб, а гепатитом С в середньому на рік заражується до 1 мільйона людей. Гепатит С є небезпечний на відміну від гепатиту В через те, що його не можливо вчасно виявити, коли В на гострій стадії легко ідентифікувати. Гепатит С в 80% населення протікає без симптомів, так він може проходити до 5-7 років і ніяких ознак не буде виявлено. Також цей гепатит відомий, як «Ласкавий вбивця».