“Боротьба зі шкідливими звичками. Здоровий спосіб життя – запорука майбутнього української нації”

Щоб обговорити таку серйозну і актуальну проблему, як надмірне вживання алкоголю та наркотичних речовин, в Івано-Франківську 10 лютого відбувся круглий стіл на тему “Боротьба зі шкідливими звичками. Здоровий спосіб життя – запорука майбутнього української нації”.

Запрошених взяти участь було чимало. А це й представники обласної ради; департаменту охорони здоров’я; департаменту освіти, науки та молодіжної політики; управління спорту; управління культури, національностей та релігій; церкви, обласного наркологічного центру; обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка та інші.

Як зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний, алкогольна залежність та наркоманія – це не тільки медична проблема, а й соціальна і для її вирішення потрібно залучити всі інстанції.Важливим аспектом у цій ситуації є культура поведінки та виховання в сім’ї і в школі, починаючи вже з раннього віку.

Як розповідає директор Івано-Франківського обласного наркологічного центру Валерій Скопич, за сприяння дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розроблена Комплексна проблема профілактики наркотичних та алкогольних проблем, зорієнтована для учнів 1-12 класів, їх батьків та педагогів. Програма передбачає перехід до нових технологій профілактичної роботи у школі. Її мета – попередження раннього вживання психоактивних речовин у дитячому та підлітковому віці, завдяки впровадженню цілеспрямованих профілактичних занять.

Крім того, фахівці рекомендують побільше залучати дітей і молодь до спорту та здорового способу життя, а також різних культурно-мистецьких заходів. Батьків, в свою чергу, закликають подавати дітям хороший приклад та не розпивати спиртні напої в присутності дітей.

Відповідне звернення учасники круглого столу підготували для обговорення й на засіданні чергової сесії обласної ради.
Розповсюдженість вживання психоактивних речовин серед неповнолітніх є однією з причин їх становлення на злочинний шлях. Зловживання алкогольними напоями, наркотичними речовинами є головною причиною позбавлення батьківських прав.

Валерій Скопич розповів, що за минулий рік амбулаторну допомогу з приводу вживання психоактивних речовин отримали 30377 жителів області, 27349 з них з приводу вживання алкоголю, решта – через вживання наркотиків. Стаціонарну допомогу отримали 5148 пацієнтів. Адже погані звички часто переростають у хворобу. Залишається очевидним факт,що навіть незначні дози алкоголю та наркотиків, можуть стати причиною великих нещасть: травм, автокатастроф, позбавлення працездатності, скоєння злочинів, насильства в сім’ї, втрати духовних потреб, а також призвести до залежності.