Безпечне харчування під час святкування

Щоб святкування було корисне, смачне і безпечне, дотримуйтеся простих, але важливих рекомендацій!

 Не починайте святкову вечерю голодними. Завчасно перекусіть фруктами, йогуртом або завареними вівсяними пластівцями. Такий перекус дасть легке насичення і допоможе уникнути переїдання.
 Не рекомендується ставити на стіл копченості й консерви всіх видів, жирні ковбасні та м’ясні нарізки.
 Починати трапезу слід із салатів зі свіжими овочами або фруктами, що приправлені рослинною олією, йогуртами, соком лимона або граната. Такі салати легко засвоюються та містять вітаміни, мінеральні речовини і ферменти.
 Віддавайте перевагу свіжим овочевим стравам: вони містять багато клітковини і надовго забезпечують відчуття ситості. Із м’яса краще обрати запечену курятину або ж приготуйте в духовці рибу.
 Не змішуйте складні вуглеводи, жири та білки. Наприклад, рибу краще поєднувати із зеленню та овочами. Це стосується і страв із картоплі — до них ліпше додавати овочі, а не запечене м’ясо чи рибу.
 Для солодкого столу обирайте чорний шоколад із вмістом какао-бобів щонайменше 76%, фрукти і сухофрукти.
 Не споживайте продукти, у якості яких ви не впевнені. Зважений підхід як до святкового, так і до щоденного харчування допоможе вберегти вас від харчових отруєнь та проблем із травленням.
Зокрема, у січні 2018 року внаслідок отруєння ботулотоксинами після вживання неякісної продукції в Україні померла одна людина. Також від ботулізму померла людина 1 січня 2019 року.

Ботулізм не передається від людини до людини.

Більшість харчової продукції, що стала причиною цьогорічних захворювань на ботулізм (76%), було виготовлено в домашніх умовах. У 11% випадків її придбали у торговельних мережах.
55% людей, що захворіли, вживали рибну продукцію, виготовлену кустарно, або невідомого походження. 32% постраждали через уживання консервів та інших виробів із м’яса. Інші заразилися ботулізмом, скуштувавши консервованих овочів та грибів.

Святкуйте відповідально та будьте здорові!