Щоб святкування було корисне, смачне і безпечне, дотримуйтеся простих, але важливих рекомендацій!
✅ Не починайте святкову вечерю голодними. Завчасно перекусіть фруктами, йогуртом або завареними вівсяними пластівцями. Такий перекус дасть легке насичення і допоможе уникнути переїдання.
✅ Не рекомендується ставити на стіл копченості й консерви всіх видів, жирні ковбасні та м’ясні нарізки.
✅ Починати трапезу слід із салатів зі свіжими овочами або фруктами, що приправлені рослинною олією, йогуртами, соком лимона або граната. Такі салати легко засвоюються та містять вітаміни, мінеральні речовини і ферменти.
✅ Віддавайте перевагу свіжим овочевим стравам: вони містять багато клітковини і надовго забезпечують відчуття ситості. Із м’яса краще обрати запечену курятину або ж приготуйте в духовці рибу.
✅ Не змішуйте складні вуглеводи, жири та білки. Наприклад, рибу краще поєднувати із зеленню та овочами. Це стосується і страв із картоплі — до них ліпше додавати овочі, а не запечене м’ясо чи рибу.
✅ Для солодкого столу обирайте чорний шоколад із вмістом какао-бобів щонайменше 76%, фрукти і сухофрукти.
✅ Не споживайте продукти, у якості яких ви не впевнені. Зважений підхід як до святкового, так і до щоденного харчування допоможе вберегти вас від харчових отруєнь та проблем із травленням.
Зокрема, у січні 2018 року внаслідок отруєння ботулотоксинами після вживання неякісної продукції в Україні померла одна людина. Також від ботулізму померла людина 1 січня 2019 року.
Ботулізм не передається від людини до людини.
Більшість харчової продукції, що стала причиною цьогорічних захворювань на ботулізм (76%), було виготовлено в домашніх умовах. У 11% випадків її придбали у торговельних мережах.
55% людей, що захворіли, вживали рибну продукцію, виготовлену кустарно, або невідомого походження. 32% постраждали через уживання консервів та інших виробів із м’яса. Інші заразилися ботулізмом, скуштувавши консервованих овочів та грибів.
Святкуйте відповідально та будьте здорові!