Неправильне призначення ліків та їх продаж може призвести до безконтрольного вживання антибіотиків

Оприлюднено

Медичні працівники є одними із найголовніших осіб в аспекті збереження ефективності протимікробних лікарських засобів. Адже, неправильне призначення ліків та їх продаж може призвести до безконтрольного вживання антибіотиків. А це, відповідно — пришвидшить розвиток резистентності.

На жаль, замість того, щоб розібратись у причині захворювання та призначати необхідні аналізи, деякі лікарі та фармацевти піддаються тиску пацієнта та призначають антибіотики.

Щоб запобігти поширенню стійкості до антибіотиків та контролювати її розвиток, медичні працівники можуть:

забезпечити необхідний стан гігієни: мити руки, використовувати одноразове обладнання за потреби, дезінфікувати і стерилізувати інструменти та слідкувати за станом середовища, у якому знаходяться: чи-то приймальня лікаря, чи операційна;

призначати та відпускати антибіотики лише тоді, коли вони потрібні, дотримуючись рекомендацій ВООЗ та списку AWaRe;

повідомити групам спостереження про пацієнтів, які мають стійкість до антибіотиків;

iнформувати пацієнтів щодо правильного прийому антибіотиків, про проблему антибіотикорезистентності та можливі наслідки неправильного використання антибіотиків;

популяризувати інформацію про запобігання інфекцій (до прикладу, про вакцинацію, миття рук, безпечний секс, прикриття носа та рота під час чхання).

Також працівники сфери здоров’я можуть інвестувати у дослідження та розвиток нових антибіотиків, вакцин, методів діагностування та інших інструментів, що допоможуть у боротьбі з проблемою резистентності.

Більше по темі читайте тут: https://antibiotics.expert

Глобальна комунікаційна кампанія щодо боротьби із антибіотикорезистентністю фінансується за кошти World Health Organization (WHO)

#phcua_antibiotics