Понад 70% загальної кількості щорічних ампутацій нижніх кінцівок є наслідком цукрового діабету

Оприлюднено
Смертність після операцій з ампутації становить близько 7%.
🔴 Діабетична стопа — одне із найбільш серйозних ускладнень цукрового діабету, виникає у 25% людей із цим захворюванням.
Основними методами профілактики є контроль глікемічного індексу і спостереження за тактильною та больовою чутливістю.
Сезон дач і відпочинку «на природі» є одним із найнебезпечніших для людей із діабетом, оскільки відсутність чутливості, веде до того, що нанесені рани, проколи, забиті місця, які залишаються непоміченими, перетворюються у патологічні процеси.
‼️Основними факторами ризику розвитку синдрому діабетичної стопи є ураження нервових закінчень (нейропатична стопа) і судин (ішемічна стопа) внаслідок підвищеного вмісту глюкози в крові, наявної патології периферичних судин, зниження стійкості до інфекцій, куріння тощо.
Також факторами ризику є пошкодженням і неправильно підібране взуття.
🔴 Хто в групі ризику?
Не у всіх пацієнтів з діабетом розвиваються ускладнення, що можуть призвести до розвитку діабетичної стопи. До групи ризику належать:
🔸люди, що зловживають алкоголем;
🔸курці;
🔸літні пацієнти;
🔸люди із порушенням зору;
🔸хворі з деформаціями стоп;
🔸люди із захворюваннями периферичних артерій;
🔸хворі із діабетичною нефропатією і хронічною нирковою недостатністю;
🔸пацієнти з дистальною полінейропатією на стадії клінічних проявів.
‼️Всі пацієнти з діабетом повинні щорічно проходити огляд, щоб виявити ризик виникнення діабетичної стопи. Пацієнти з групи ризику, повинні проходити огляд кожні пів року.
Клінічний огляд дозволяє виявити фактори ризику і запобігти розвитку діабетичної стопи або ж виявити ураження на початковій стадії, коли можливе ефективне лікування без оперативного втручання.
🔴 Діабетична стопа — найважче ускладнення цукрового діабету, яке може призвести до розвитку виразок і навіть ампутації. Виявлення ризиків, суворий глікемічний контроль, комплексна терапія, профілактичні заходи та своєчасний діагноз можуть мінімізувати ускладнення.