7 квітня щорічно відзначають Всесвітній день здоров’я

Оприлюднено
7 квітня щорічно відзначають Всесвітній день здоров’я, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров’я в рамках ООН (ВООЗ).

Мета святкування — підкреслити важливість здоров’я кожної людини й людства в цілому. У наш час здоров’я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.

Згідно з даних вчених, здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлене способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.

Щонайменше наполовину наше здоров’я залежить від нас самих. Що ж кожен із нас може зробити, щоб стати здоровішим?

Ніколи не пізно взяти на себе відповідальність за власне здоров’я і здоров’я своєї родини, виконуючи прості кроки: займатися фізичною активністю, дотримуватись здорового харчування, проходити профілактичні медогляди та планову вакцинацію, відмовитись від шкідливих звичок (алкоголь, тютюн) та пам’ятати про достатній сон.

Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли наздоганяє якась проблема, з’являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, турбота про своє здоров’я повинна бути способом життя.

Дотримуйтесь активної життєвої позиції, створюйте навколо себе сприятливий психологічний клімат. Гарно, коли є друзі, бо здоровий спосіб життя легше вести не поодинці, а в компанії.

Налаштовуйтесь на позитив, не зациклюйтеся на невдачах і промахах, і все буде добре!

Будьте здорові!