Всесвітній тиждень грудного вигодовування: підтримуємо грудне вигодовування  заради здоровішої планети

 

Сьогодні, 3 серпня, за ініціативи департаменту охорони здоров’я , та КНП «Івано-Франківський обласний центр громадського здоров’я» на базі обласної дитячої клінічної лікарні відбулася пресконференція присвячена Всесвітньому тижню грудного вигодовування.
Всесвітній тиждень грудного вигодовування відзначається щорічно з 1 серпня.
Цього року тиждень проходитиме під гаслом « Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети» .
Заступник медичного директора з лікувальної та неонатальної роботи обласної дитячої клінічної лікарні Лідія Матвіїв розповіла, що в лікарні з 2003 року функціонує кабінет підтримки грудного вигодовування «Криниця». Його метою є створення умов, які дозволять матерям здійснювати обґрунтований вибір щодо оптимальної практики годування дітей раннього віку.
«Грудне вигодовування є найкращим прикладом ідеального спілкування матері та дитини, спілкування через контакт очей, вираз обличчя, ніжний дотик, заспокійливий запах. Цей діалог допомагає створити відносини, які ґрунтуються на любові та довірі між матір’ю і немовлям» – розповідає спеціаліст. А також додає, що в лікарні дотримуються принципу сумісного перебування матері та дитини. «Навіть коли новонароджені перебувають в тяжкому стані і потребують інтенсивного лікування – матері мають змогу часто їх відвідувати та годувати»,- запевняє Лідія Матвіїв . Адже діти, які заходяться на грудному годуванні рідше хворіють на інфекційні хвороби та мають сильніший імунітет. Крім того, білки грудного молока не мають алергенного впливу на організм, тому діти менш вразливі до алергічних реакцій.
«Альтернативи грудному вигодовуванню не існує. В перші шість місяців життя дитина має споживати виключно грудне молоко, позаяк – це ідеальне харчування для немовлят. Воно дає дітям всі поживні речовин , які необхідні для здорового розвитку», – каже лікар.
До слова: надзвичайно важливим є те, щоб грудне вигодовування розпочалося одразу після народження і тривало до двох та більше років.